Wymiana oleju mechatronika w skrzyni DSG DQ200

12/04/2016 01:45

Dla wymiany oleju w skrzyni DSG nie potrzebujemy żadnego urządzenia. Wymieniać olej w DSG jest wygodniej w garażu z kanałem.
W przekładni DSG siedmio biegowej  olej jest tylko w mechatronice. Zużyty olej zawiera odpady metalowe, pył i brud, które mogą uszkodzić plytę i zawory elektroniczny  mechatronika.
Pokażę proces wymiany olej na przykłądzie mojej Skody Octavia A5. Ale to jest tak samo dla Skoda Fabia, Volkswagen Golf, Polo, Touran, Seat Leon i inny modeli.
Trzeba kupić olej i korek spustowy oleju dsg.
Przed wymianą skrzynia musi być rozgrzana.Moja Skoda Octavia ma przebieg 37700 km. Ale częsta wymiana oleju nigdy  nie szkodzi, tylko przedłuży dobry stan skrzyni DSG.
Wlałem olej przekładniowy do skrzyni DSG przez lejek.


 Każdy może zrobić to sam i oszczędzić trochę pieniędzy.

Dodaj komentarz

ile wchodzi oleju i czy do mechatronika nie leje się oleju hydraulicznego ?
Odpowiedż 11 miesiący temu
Odpowiedż 11 miesiący temu
Odpowiedż 8 miesiący temu
Niby 1,7L ale powinno wlać się 2L. Tak powiadają mechanicy 😃
Odpowiedż 7 miesiący temu
Olej kup w ASO. Nie jest drogi, a masz pewność, ze to ten sam. Ok 70 zł za litr.
Odpowiedż 7 miesiący temu
"W przekładni DSG siedmio biegowej olej jest tylko w mechatronice." Zdanie to może wprowadzać w błąd. Akurat w DQ200 jest suche ale już np. w DQ500 mokre.
Odpowiedż 7 miesiący temu
Witam, mam Passata B7 1,8 TSI 160 KM ze skrzynią automatyczną DSG, szukałem wiadomości na temat wymiany oleju w skrzyni i wszędzie gdzie nie zadzwoniłem to mi mówiono coś innego nawet w serwisach VW. Ceny też były bardzo zróżnicowane, więc wstawiłem do serwisu prywatnego. Przy odbiorze mechanik powiedział mi, że olej wymienia się tylko w głównej skrzyni a nie w mechatronice. Powiedział że wchodzi tam tylko około dwóch litrów. Więc dla sprawdzenia zadzwoniłem do serwisu VW i po vin-e powiedziano mi że, ta skrzynia jest bez obsługowa i nie wymienia się oleju. I już nic nie rozumiem. Podpowiedzcie co dalej?
Odpowiedż 6 miesiący temu
aso ch.j sie zna
Odpowiedż 3 miesiący temu


mapa strony